Karavan Trafik Sigortası

Karavan Trafik Sigortası

Trafik sigortası, trafiğe çıkan her aracın yaptırması gereken zorunlu bir sigorta türüdür. Eğer zorunlu trafik sigortası yaptırdıysanız, kusurlu olduğunuz bir trafik kazası durumunda ortaya çıkabilecek maddi yüklerden büyük ölçüde kurtulursunuz. Böylesi bir kaza durumunda karşı tarafta maddi hasar oluştuysa, zorunlu trafik sigortası sayesinde bu hasarı ödemekten de kurtulursunuz. Karşı taraftaki sürücü ve yolculardan fiziksel bir hasar meydana gelirse, bu hasar da sigorta tarafından karşılanacaktır.

Karavan Teminatları Nedir?

“Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Poliçesi”nde kaza sonucu kusurlu olunması durumunda karşı tarafın maddi ve bedeni kayıpları için ödenecek olan teminatlar aşağıda belirtildiği şekildedir:

 • Kişi başı sakatlık ve ölüm teminatı: 500,000.00,
 • Kaza başına sakatlık ve ölüm teminatı: 2,500,000.00,
 • Kişi başına sağlık giderleri: 500,000.00,
 • Kaza başına tedavi masrafları: 2,500,000.00,
 • Kaza başına maddi masraf: 100,000.00.

Karavan Teminatları için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Karavan sigorta teminatları için gerekli şartlardan önce karavan tiplerini öğrenmekte fayda var. Karavanlar motokaravan ve çekmeli karavan olmak üzere ikiye ayrılır. Çekme karavanlar bir arabanın arkasına bağlanarak çekilirken motokaravanların kendi motoru bulunur ve çekilmeye ihtiyaç duymazlar. Motokaravanlar ise campervan ve alkovenli olarak ikiye ayrılır. Bu iki tip motokaravanda da karavan sigortası yapılabilir. Buradaki tek kriter araçların 15 yaşından küçük olmasıdır.

Karavan Sigortası Yaptırmanın Önemi Nedir?

Karavan sigortası, karavanı herhangi bir kaza ve hasar durumunda koruyan poliçelerdir. Motokaravan, çekme karavan ve tiny house ciddi maliyetler ile elde edilen araçlardır. Bu araçlar doğada açık halde bütün risklere karşı açıktır. Karavanlar yollarla bir bütün olduğu için yollarda veya trafikte de hasar görme durumları yüksektir. Karavanlar ciddi maliyetlere katlanarak elde edildiği için herhangi bir olumsuzluk durumunda hasar maliyetleri yüksek olmaktadır. Bu noktada karavana sigorta yaptırmak oldukça mantıklı bir eylemdir. Karavanlara kasko sigorta poliçesi yaptırmak ekonomik kayıpları yaşamamak ve daha az hasarla atlatabilmek açısından önem arz etmektedir.

Teklif Al!

Karavanınız için en uygun karavan sigorta teklifini sizin için hazırlayacağız.  "11 Haneli T.C. Kimlik No Giriniz"


  "Örn. 01.01.1990"


  "Plaka Yok ise Boş Bırakınız (Çekme Karavan vb.)"

  Lütfen aracınızın ruhsatını, ayrıca; önden, arkadan, sağdan, soldan ve içeriden olacak şekilde detaylı fotoğraflarını yükleyiniz.

  Araç Ruhsatı

  Aracınızın Önden Fotoğrafı

  Aracınızın Arkadan Fotoğrafı

  Aracınızın Sağdan Fotoğrafı

  Aracınızın Soldan Fotoğrafı

  Aracınızın İç Fotoğrafı

  Aracınızın İç Fotoğrafı

  Aracınızın İç Fotoğrafı

  Aracınızın İç Fotoğrafı


  "Thetford Buzdolabı, Domatic Klima, Dometic CoolMatic, Webasto, vb"


  "Örn. 400.000 TL"


  "Riskleri minimize et, kasko ve sigortanın avantajlarıyla tanış!"

  #çözümünadı

  Teklif Al
  Size destek olabilmek için buradayız.