Kullanıcı Sözleşmesi

Kullanıcı Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası

Sigortavan’a (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’ne) ait sigortavan.com ana web sitesi ve alt internet adresleri ile IOS, Android uygulamaları ve geliştirilmiş veya geliştirilebilecek diğer işletim sistemleri de dahil olmak üzere Sigortavan’ın (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin) herhangi bir hizmet sağladığı çevrimiçi veya çevrimdışı herhangi bir dijital platformda (tüm mecralar birlikte “Platform” olarak anılacaktır) Sigortavan’ın (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin) Üyeleri, İçerik Yazarları, Tedarikçiler, Reklam Verenler, Tesisler de dahil olarak Platform’u ziyaret eden ve/veya Platform üzerinden işlem yapan her türlü Kullanıcı’nın (Bundan sonra kısaca “Kullanıcı veya Kullanıcılar” olarak anılacaktır.) Platform’u genel kullanım şartları, bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumlulukları içeren işbu Site Kullanım Kuralları ve Gizlilik Politikası’nı okuması tavsiye edilir.

 1. Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen Platform ve eklentilerini kullanmayınız. Platform’u kullanarak ve/veya kişisel bilgilerinizin yer alacağı formları doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız.
 2. Sigortavan’ın (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin) herhangi bir ihbarda bulunmaksızın ve herhangi bir sebep göstermeksizin Sözleşme ve Platform üzerinden yayınladığı sair koşulları gerekli gördüğü durumda tek taraflı olarak değiştirme, bunlara ilavede bulunma, yenileme ve Platform ve hizmetlerin konu, kapsam ve  içeriğini değiştirme, yayınını durdurma hakkı saklıdır.
 3. Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) tarafından Platform, hizmetler ve sair koşullar üzerinde yapılan değişiklikler Platform’da yayınlandığı tarihte yürürlüğe girecek olup, bu tarihte Kullanıcı güncel koşulları kabul etmiş addedilir.
 4. İşbu Site Kullanım Kuralları ve Gizlilik Politikası tüm Kullanıcı’lara açıktır. Platform’da verilen hizmetler, Platformda gezinmek ve üyelik aksi belirtilmedikçe ücretsizdir.
 5. Kullanıcı, Sigortavan’ın (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin) bariz kusurlar dizgi yanlışları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Platform’da yer alan içerikteki herhangi bir hatadan, Platform’daki herhangi bir arıza, onarım, iyileştirme veya bakım çalışmaları vb. kaynaklanan herhangi bir kesintiden, kusurlu, yanıltıcı veya gerçek dışı bilgilerden veya bilgilerin iletilmemesinden sorumlu olmadığını kontrol etmektedir.
 6. Platform üzerinden Platform’a kayıtlı hizmet ve ürün sağlayıcıların (bundan sonra kısaca “Tedarikçiler” olarak anılacaktır) sunacağı ürün/mal/hizmetlere ilişkin olarak Sigortavan’ın (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin) herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 7. Kullanıcı’nın Platform’a içerik ekleyebilmesi, içeriklere yorum yapabilmesi, diğer üyeleri takip edebilmesi, belli içerikleri favorilere ekleyebilmesi, diğer üyelerle mesajlaşabilmesi için ana sayfada bulunan Üyelik Paketlerinden ve/veya Abonelik Tiplerinden birini seçmesi ve Üye Olması gerekir. Üye olabilmesi için Üyelik Formu’nda yer alan yer alan “Email”, “Ad Soyad”, “Şifre”, “Doğum Tarihi” “T.C. Kimlik no” bilgilerini doldurulması ve ekranda yer alan kodu sisteme girdikten sonra “Hesabımı Oluştur” kutucuğunu tıklaması gerekir. “Kullanıcı Adı” üyeye özeldir ve aynı kullanıcı adı iki farklı üyeye verilemez.”
 8. Kullanıcı’nın Platform üzerindeki hizmetlerin bazılarından yararlanabilmesi için Platform üzerinden ücretli veya ücretsiz bir hesap oluşturması gerekebilecektir. Hangi Hizmetler’den faydalanabilmek için hesap oluşturulması gerektiğini belirleme ve bu düzenlemeleri değiştirme yetkisi münhasıran Sigortavan’a (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’ne) ait olup, Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) bu yetkisi çerçevesindeki belirleme ve değişiklikleri Platform üzerinde yer vererek bildirecektir. Yapılacak değişiklikler ile ilgili ayrıca bir bildirime gerek olmayacaktır. Kullanıcılar, aynı kullanıcı adı ile bir hesap oluşturabilecektir. Söz konusu hesap üzerinden gerçekleştirilen tüm işlemlerin, kullanıcı adı ve şifresinin güvenliğini sağlamak tamamen ve yalnızca Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Hesap bilgilerinin, kullanıcı adı ve şifrenin yetkisiz kişilerin eline geçmesi durumunda Kullanıcı derhal Sigortavan’ı (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’ni) yazılı olarak haberdar edecektir.
 9. Kullanıcı, Platform’a üye olabilmek için veya giriş yapabilmek için Facebook, Google, Microsoft, Apple ID, vb. hesaplar (bundan sonra kısaca “Dijital Mecra Hesapları” olarak anılacaktır) aracılığıyla giriş yapması halinde, bu şekilde dolaylı olarak sunmuş olduğu kendisine ait iletişim ve diğer kişisel bilgiler ile Sigortavan (Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) tarafından talep edilen diğer bilgi ve belgeleri gerçeğe uygun, güncel, gerçek ve tam bir şekilde sağlayarak işbu Sözleşme’yi onaylaması gerektiğini bildiğini ve Sigortavan’ın (Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin)gerekli görmesi halinde Kullanıcı’dan ek bilgi ve belge talep edebileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı, Platform’a Dijital Mecra Hesapları aracılığıyla girmesi halinde; Sigortavan’a (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’ne)ilgili hesabına erişim için gerekli yetki ve izinleri verdiğini kabul eder. Kullanıcı, Platform’a üye olmak için sağladığı bilgilerinde herhangi bir değişiklik olması durumunda, söz konusu bilgileri derhal güncellemekle yükümlüdür. Sigortavan, (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri)bu kapsamda gerekli görmesi durumunda Kullanıcı’nın sunmuş olduğu belgelerin doğruluğunu her zaman resmi bilgi ve belgelerle doğrulamasını isteme hakkına sahiptir.
 10. Kullanıcı, Platform üzerindeki bilgileri ile oluşturduğu hesaba ilişkin bilgilerinin doğru, eksiksiz ve güncel olmasını sağlayacaktır. Bilgilerin doğru, eksiksiz ve güncel olmaması yönünde bir şüphe oluşması halinde, Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) verdiği hizmetleri süresiz olarak durdurabilecek veya sonlandırabilecektir.
 11. Kullanıcı’ya sunulan hizmetler sadece kişisel ve gayri ticari kullanıma açık olup, Kullanıcı bu amaç ve kullanım dışında hareket etmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. Bu nedenle Platform’da sunulan içeriğin veya bilgilerin, yazılımın, rezervasyonların, ürün ve hizmetlerin herhangi bir ticari veya rekabetçi faaliyet ya da amaçla tekrar satılması, derin bağlantıyla işaret edilmesi, kullanılması, kopyalanması, izlenmesi (ör. örümcek, kazıma) görüntülenmesi, indirilmesi veya çoğaltılması yasaktır. Bu yükümlülüklerin ihlalinin tespiti halinde Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) Hizmetler’i ve/veya Kullanıcı’nın Platform’a erişimini derhal askıya alabilir veya sonlandırabilir.
 12. Kullanıcı, Platform üzerinden yapacağı paylaşımlarda ve her türlü içerikte, yazacağı yorumlarda Türkiye Cumhuriyeti’nde yürürlükte olan mevzuata, genel ahlaka, adaba aykırı hareket etmeyecektir. Üye, küfür, cinsel içerik, nefret söylemi, ayrımcılık, tehdit ve şiddet, üçüncü kişilere ilişkin tam ad, soyad ya da diğer kişisel veri, çalışanlara kişisel saldırı, yasa dışı faaliyetlerin teşviki (uyuşturucu, fuhuş gibi), internet siteleri, e-postalar ve adresler, telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, siyasi açıdan hassas yorumlar içeren yorum, paylaşım ve içerikler üretmeyeceğini taahhüt etmektedir. Bu gibi hallerde Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri)söz konusu içerik ve yorumları kaldırabilir, Kullanıcı’nın üyeliğini ve Platform erişini askıya alabilir ya da sonlandırabilir.
 13. Kullanıcı, Platform’u kullanırken gerçekleştirdiği eylemlerin, Platform’a kendisinin eklediği, yüklediği, yüklenmesi için ilettiği veya diğer Kullanıcılar’a yönelttiği içerik, bilgi, fotoğraf ve yazışmaların doğru, ahlaka ve hukuka uygun olacağını, Türkiye Cumhuriyeti’nde yürürlükte olan mevzuat uyarınca herhangi bir şekilde kabahat veya suç niteliğinde olmayacağını, hakaret, iftira, tehdit, taciz veya Sigortavan ( KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve  Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri)ya da Platform’un itibarını zedeleyici nitelikte olmayacağını taahhüt etmektedir.
 14. Kullanıcı, Platform’a fotoğraf, görsel, değerlendirme eklemekle bunların telif hakkına sahip olduğunu onaylamakta ve taahhüt etmekte olup, Platform’a eklemiş olduğu bu fotoğraf/görsel/değerlendirme(yorumların) Platform’da, internet sitesinde, uygulamalarda ve (çevrim içi/çevrim dışı) tanıtım malzemelerinde ve yayınlarda Sigortavan’ın ( KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin) kendi takdirine bağlı olarak kullanmasını kabul etmiş olmaktadır. Kullanıcı, bununla Sigortavan’a(KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’ne) kullanma, kopyalama, sergileme, kopyasını yaptırma, dağıtma, altruhsat verme, paylaşma ve sunması için tam yetki veren, dünya çapında, feshedilemez, koşulsuz, daimi hak ve lisans sağlamaktadır.
 15. Siber saldırı, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde, önceden öngörülemeyen ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar vb. gibi ‘mücbir sebep’ sayılan tüm hallerde, Sigortavan’ın ( KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin)işbu Sözleşme ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Mücbir sebep halinde, Sigortavan’ın (  KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nden) herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir.
 16. Kullanıcı, Platform’u, Platform’1da yer alan içerikleri, internet sitesini, çoğaltma, değiştirme, ters mühendisliğe tabi tutma, geri derleme veya herhangi bir şekilde Platform ve Hizmetler’e dahil yazılımın kaynak koduna ulaşma, kullanma, işleme eser yaratma, veri madenciliği yapma ya da Hizmetler ve Sözleşme’de belirtilmiş kullanım alanları dışında kullanma, yararlanma hakkına sahip değildir.
 17. Kullanıcı, virüs, zararlı kod, otomatik iptal programları (cancel bots), Truva Atı (Trojan Horse), internet paketi araştırıcısı (flood ping), servis dışı bırakma (denial-of-service) atakları, paket veya IP sahteciliği (spoofing), sahte yönlendirme veya elektronik posta adresi bilgileri veya benzer yöntemler ya da teknoloji kullanımı veya diğer herhangi bir şekilde Platform’a ve Platform ve bu kapsamında sunulan sair yazılımlara müdahalede bulunmayacaktır.
 18. Sigortavan, (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri)Google Analytics’in Yeniden Pazarlama & Demografi ve İlgi Alanı Raporlaması özelliklerini kullanmaktadır. Reklam ayarlarınızı kullanarak Görüntülü Reklamcılık için Google Analytics’in kapsamı dışında kalabilir ve Google Görüntülü Reklam Ağı reklamlarınızı özelleştirebilirsiniz. Google Analytics ile sağlanan demografik bilgiler, sigortavan.com ve Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) tarafından verilen reklamları, kullanıcılarımızın ilgi alanlarına göre özelleştirmek için kullanılmaktadır. Bu bilgiler, hedef kitle çalışmalarında kullanılırken diğer kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere reklam yayıncıları ile paylaşılabilir. İşbu Sözleşmeyi kabul ederek bilgilerinizin Reklam yayıncıları ile reklam ve tanıtım amacıyla paylaşılmasına onay vermektesiniz. Bu bilgiler herhangi bir şekilde kişisel bilgi (İsim, soyadı, T.C Kimlik No, cinsiyet, yaş vb.) içermeyip, grup olarak kullanıcı eğilimleri ile ilgili çalışmalar yapmak ve hedef kitleyi segmente etmek amacıyla kullanılmaktadır.
 19. Kullanıcı, Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) teknoloji sağlayıcılarının güvenlik önlemlerine ve buna ilişkin Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri)tarafından verilen direktiflere uygun hareket edecektir. Platform’a ilişkin tarayıcı ve içeriklerin herhangi bir şekilde değiştirilmesi, Sigortavan’ın (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) açık izni olmaksızın Platform’dan link verilmesi kesinlikle yasaktır.Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileri,  Kullanıcılar’ın güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde Platform’da tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin Platform ara yüzü üzerinden online ödeme geçiş kapısı ve bilgisayarınız ya da telefonunuz arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.
 20. Platform sadece sigortavan.com internet sitesinde belirtilen web tarayıcıları ve mobil cihazlarla uyumlu olacaktır. Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri)belirtilenler dışındaki tarayıcı ve cihazlarla uyumluluk, verimlilik ve çalışabilirlik anlamında bir taahhütte bulunmamaktadır.
 21. Sigortavan, (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) Hizmetler’in sunulması ve Platform üyeliğinin sağlanması için kendi sunucularını ya da üçüncü kişi iş ortaklarının veya dış kaynak sağlayıcıların sunucularını kullanabilecektir.
 22. Sigortavan’da,(KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) internet sitesi ve yazılımlarda yapılacak güncelleme, iyileştirme veya teknik aksaklık veya gereksinimler, dış kaynak servis ve ürün sağlayıcıların hizmetlerini sonlandırması, aksatması, dış kaynak servis ve ürün sağlayıcıların kendi sistemlerinden gerçekleştirdikleri değişikliklerden kaynaklı durumları, dış kaynak servis ve ürün sağlayıcıların değiştirilmesi nedeniyle Platform’a erişimi geçici olarak engelleyebilecek, hizmetlerin sağlanmasında kesinti gerçekleştirebilecektir. Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) erişiminin engellenmesi veya kesinti hallerini mümkün olduğunca kısa sürede sonlandırmaya veya Platform ziyaret/kullanımının en düşük olduğu zaman aralığında gerçekleştirmeye gayret edecektir. Kullanıcı, bu maddede anılan nedenlerle yaşanan kesinti ve aksaklıklardan Sigortavan’ın (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin) herhangi bir sorumluluğunu olmadığını ve bunlara yönelik herhangi bir talepte bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir.
 23. Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) Platform’da Kullanıcı’ya yönelik gerçekleştirdiği sıralama/listeleme, kişiselleştirilmiş bir varsayılan sıralamaya dayalı olarak, Kullanıcı ile alakalı arama sonuçları göstermeyi hedeflemektedir. Kullanıcı, söz konusu varsayılan aramada gezinebilir, filtreler kullanıp alternatif sıralama düzenlerine göre sıralama yapabilir, böylece arama sonuçlarının nasıl sunulacağını etkileyerek diğer kriterlere göre bir sıralama düzeni elde edebilir. Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri)varsayılan sıralama sonuçlarını üretmek için sürekli gelişmekte olan birçok algoritma kullanmaktadır.
 24. Sigortavan, (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) Platform’un alan adı ile üyelerin hesapları da dahil olmak üzere alt alan adlarına ilişkin tüm haklar Sigortavan’a (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’ne)  Kullanıcıların, üyelik hesaplarının bulunduğu alt alan adları üzerinde hiçbir hakkı bulunmamaktadır. Silinen üyelik hesaplarının-sitelerin alt alan adları farklı üyelerce kullanılabilir.
 25. Sigortavan,(KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) herhangi bir içeriği, herhangi bir zamanda içeriği yükleyen Kullanıcı’ya haber vermeksizin ve herhangi bir sebep göstermeksizin kendi takdiri doğrultusunda kaldırma düzenleme, değiştirme, engelleme hakkına sahiptir. Kullanıcı tarafından sağlanan içeriklerden Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sigortavan, (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) ilkelerine ve hukuka aykırı olan içerikleri-sayfaları yayından kaldırma hakkına sahip olup; böyle bir durumda Kullanıcı, Sigortavan’dan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) hiçbir talepte bulunmayacağını gayrikabili rücu biçimde kabul etmiştir. Sigortavan, (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) Kullanıcı’dan gelen içeriği, e-postayı ya da sayfalarında bulunan herhangi bir iletiyi neden göstermeden reddetme, geciktirme, geç yayına alma veya yayınlamama hakkına sahiptir.
 26. Kullanıcı, Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri)tarafından talep edilmeden ve/veya Sigortavan’dan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) yazılı onay almaksızın ve/veya Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) ile herhangi bir anlaşma sağlamaksızın Platform’da reklam oluşturamaz, örtülü reklam niteliğinde olabilecek içerikler ile spam içerikler yükleyemez.
 27. Sigortavan, (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) Platform’un belli alanlarını veya kategorilerini, Sigortavan’da (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) kullanılan bazı hizmetleri ücretli hale getirebilir ve bu ücretleri tek taraflı olarak belirleyebilir.
 28. Sigortavan’ın (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin)hizmet aldığı 3. kişi veya kuruluşların kusurundan dolayı yaşanabilecek herhangi bir veri kaybı durumunda, Sigortavan’ın (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin) sorumluluğu bulunmamakta olup; kaybolan bilgi ve verilerin yeniden girilmesi sorumluluğu Kullanıcı’ya aittir. Bu sebeple; Kullanıcı’nın verilerini korumak üzere kendi önlemlerini alması önerilmektedir.
 29. Sigortavan, (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) resmi mercilerden usulüne uygun talep gelmesi halinde Kullanıcı bilgilerini ilgili mercilere iletecektir.
 30. Kullanıcı, Platform’u ziyaret ettiği süre boyunca Sigortavan, (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri)“cookie” olarak da adlandırılan çerezlerin veya site kullanım verilerini analiz etme amaçlı javascript kodları veya benzer iz sürme verileri bilgisayarınıza yerleştirilebilir. Çerezler basit metin dosyalarından ibaret olup, kimlik ve sair özel bilgiler içermez, bu nevi kişisel bilgi içermemekle beraber oturum bilgileri ve benzeri veriler saklanır ve Kullanıcı’yı tekrar tanımak için kullanılabilir.
 31. Kullanıcı’nın yayın hakkına sahip olmadığı içerik bakımından, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndaki usule uygun ve atıfta bulunmak şartıyla içerik sağlaması gerekmekte olup; aksi halde Kullanıcı Sigortavan’ın (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin) uğradığı ve uğrayabileceği doğrudan ve dolaylı, maddi ve manevi tüm zararını tazmin etmekle yükümlüdür.
 32. Sigortavan, (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) işbu Sözleşme nedeniyle ve/veya Platform üzerinden elde ettiği Kullanıcı’ya ilişkin bilgiler ve tüm kişisel veriler bakımından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili diğer mevzuata uygun şekilde hareket edecek, bu doğrultuda muhafaza edecek ve işleyecektir. Kullanıcı, işbu Sözleşme ile ve/veya Platform üzerinde gerçekleştirdiği eylemler esnasında onay verdiği Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Politika Metni ve Rıza Formu uyarınca kişisel verilerinin/ özel nitelikli kişisel verilerinin işlenmesini kabul etmektedir. Sigortavan’a, (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’ne) Kullanıcı’ya, Kullanıcı’nın Platform üzerindeki işlem ve eylemlerine ilişkin olan, Kullanıcı ile kurmuş olduğu ilişki kapsamında kendisi veya Platform ile paylaşılan bilgi ve verileri; güvenlik, yükümlülüklerini yerine getirme, istatistiki veri elde etme amacıyla veya ticari faaliyetleri kapsamında, Platform’da yer alan Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politika Metni’ne uygun olarak kullanılabilecek, işleyebilecek, tasnif edip muhafaza edilebilecektir. Sigortavan, (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri)Kullanıcı’ya, Platform’a ve Üye’nin Platform üzerinden gerçekleştirdiği eylemlere ilişkin verileri, yürürlükteki mevzuat uyarınca yetkili mercilerce talep edilmesi durumunda ilgili yetkili mercilerle veya Üye ile Tedarikçiler arasında uyuşmazlık çıkması halinde anılan tarafların yasal haklarını kullanabilmesi amacıyla taraflar veya yetkili mercilerle paylaşabilecektir.
 33. Kullanıcı, Platform üzerinde gerçekleştirdiği eylemler esnasında onay verdiği Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri)Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İleti Gönderimi Onayı çerçevesinde kendisi ile iletişim kurulmasını kabul etmektedir.
 34. Kullanıcı, Sigortavan’ın (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin) iş ortakları, paydaşları, şubeleri ve ticari olarak iş birliği yaptığı üçüncü kişilerle kişisel verilerinin ve almış olduğu Hizmetler’e ya da Platform üzerindeki faaliyetlerine ilişkin bilgilerin paylaşılmasına muvafakat etmektedir.
 35. Kullanıcı, Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) ile telefon/çağrı merkezi vasıtasıyla yapacağı tüm görüşmelerin kalite standartları gereği kaydedileceğini ve uyuşmazlık hallerinde kullanılabileceğini kabul eder ve onaylar.
 36. Kullanıcı, Platform üyeliği, almış olduğu Hizmetler sırasında gerçekleştirdiği eylemler, diğer Kullanıcılar ile arasındaki ilişkiler nedeniyle diğer Kullanıcılar, üçüncü kişiler veya resmi, idari kurumlar tarafından yöneltilebilecek her türlü talepler, iddialar, hukuki, idari ve cezai yaptırımlardan tamamen ve münhasıran kendisi sorumludur. Herhangi bir şekilde bu ve bunun gibi tazminat, talep, yaptırımların Sigortavan’a (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’ne)yöneltilmesi nedeniyle Sigortavan’ın KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve (Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin) uğrayabileceği doğrudan ve dolaylı tüm zararlar ilk talepte ve ferileriyle ödenmek üzere Kullanıcı’ya rücu edilecek olup, Kullanıcı tarafından derhal tazmin edilecektir.
 37. com ve bu alan adı üzerinden Üye’e tahsis edilen hesap, Hizmetler kapsamında üretilen yazılım, tasarım, teknolojik ve dijital faaliyetler sonucu ortaya çıkarılan her türlü üretim, kaynak kod, işleme eser, içerik, Platform’un tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm unsurları ve benzeri şeyler, Sigortavan’ın (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin) ticari markaları, ticari görünümü veya Platform vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgi ve know-how üzerindeki her türlü hak ve mülkiyet münhasıran Sigortavan’a (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’ne)aittir. Kullanıcı, Platform’u kullanırken, Platform üzerinde veya başka bir şekilde Sigortavan’ın, (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin) iştirakleri, kardeş şirketleri, iş ortaklarının, diğer Kullanıcılar veya herhangi bir kişi veya kurumun fikri ve sınai mülkiyet ve haklarını, kişilik haklarını ihlal etmeyecektir. Sigortavan, (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin) Üye tarafından kendisinin veya üçüncü kişilerin haklarının ihlal edildiğinin tespiti halinde Platform’a derhal askıya alabilir veya sonlandırabilir.
 38. Sigortavan, (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) Platform’a girilmesi, Platform’un ya da Platform’daki bilgilerin ve diğer verilerin, programların vs. kullanılması, hizmetlerden yararlanılması yahut Platform’da paylaşılan İçerikler sebebiyle, taraflar arasındaki Sözleşmelerin ihlali, haksız fiil ya da başkaca sebeplere binaen, ağır kusuru dışında doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan sorumlu değildir. Sigortavan, (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) Sözleşme’nin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; hata, ihmal, verilerin silinmesi, kaybı, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha, izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, kayıtların değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Platform’a ya da link verilen sitelere girilmesi, Platform’un kullanılması ile Kullanıcı’nın Platform’u ziyaret etmesi ve kullanımı sonucunda doğabilecek her tür sorumluluktan, mahkeme masrafları ve diğer masraflar da dahil olmak üzere Şirket’in her tür zarar ve talep hakkından beri kılındığı kabul edilmektedir.
 39. Kullanıcı’nın Platform’u kullanması, hizmetlerden yararlanması ya da paylaşılan içerikler’den faydalanması ile ilgili her türlü risk münhasırsan Kullanıcı üzerinde olacaktır. Kullanıcı, Platform’un kullanımı ve Platform’da paylaşılan içerikler’e ilişkin olarak Sigortavan’da (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri)hangi ham altında olursa olsun herhangi bir şekilde talepte bulunmayacağını, Sigortavan’ın (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin) içerikler’e ilişkin herhangi bir garanti ya da taahhüt vermediğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri) Türkiye Cumhuriyeti yasalarının izin verdiği ölçüde, kar kaybı, şerefiye ve itibar kaybı dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın Platform’un kullanımı ve/veya içerik paylaşımı neticesinde yahut Kullanıcılar’ın fiilleri nedeniyle meydana gelen hiçbir doğrudan, dolaylı, özel, arızı, cezai zarardan sorumlu olmayacaktır. Platform ve platform üzerinden sunulan hizmetler ve sair içerikler “olduğu gibi” sunulmakta olup bu kapsamda Sigortavan’ın (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin) bunların doğruluğu, tamlığı ve güvenilirliği ile ilgili herhangi bir sorumluluk ya da taahhüdü bulunmamaktadır. Şirket, işbu sözleşme kapsamında ticari elverişlilik, belli bir amaca veya kullanıma uygunluk veya ihlalin söz konusu olmamasına ilişkin olarak açık veya zımni herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır.
 40. Kullanıcı, Platform üzerinden Şirket’in kontrolünde olmayan başka internet sitelerine ve/veya platformlara, dosyalara veya içeriklere link verilebileceğini, üçüncü taraflara ait hizmetlerin sunulabileceği ve bu tür linklerin yöneldiği internet sitesini veya işleten/hizmeti veren kişiyi desteklemek amacıyla veya internet sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımadığını, söz konusu linkler vasıtasıyla erişilen platformlar, internet siteleri, dosyalar ve içerikler, hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında Sigortavan’ın (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin)herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul ve beyan eder.
 41. Uygulanacak Hukuk ve Yetkili Mahkeme İşbu Sözleşme’nin uygulanmasında, yorumlanmasında, Website hakkında veya Website ile ilgili bir ihtilâfın çıkması halinde Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Sözleşme’den doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde, İzmir Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
 42. Website’de yer alan “Gizlilik Politikası” işbu Sözleşme’nin ayrılmaz bir parçası olup, Kullanıcılar söz konusu Gizlilik Politikası hükümlerini de okuduklarını, kabul ettiklerini ve İçerikler’ine uyacaklarını aksi takdirde bu Website’ye erişim sağlamamaları, Website’yi ziyaret etmeme ve görüntülememeleri ve kullanmamaları gerektiğini bildiklerini kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.
 43. İşbu Sözleşme hükümlerinin ihlâl edildiği takdirde Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri)  , Kullanıcı’nın Website’yi kullanmasına engel olabilir ve/veya aleyhine her türlü yasal yollara müracaat edebilir.
 44. Website ve Hizmet’in kullanımından doğacak herhangi bir ihtilaflarda Sigortavan (KF Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Sadık Burak Karayazılı Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin), defter ve kayıtları, log kayıtları, bilgisayar kayıtları kesin ve münhasır delil teşkil eder.

Bize Ulaşın!

Size destek olabilmek için buradayız.